همسر یا نامزد قبلی خود را فراموش کنید

جدایی همیشه غم انگیز و دردناک است. پس از یک دوره سعی تلاش برای کنار زدن کدورتها و مشکلات، متاسفانه نتوانستید به زندگی درکنار هم ادامه دهید و سایه شوم جدایی شما را از هم دور کرده است. می خواهید رابطه ای جدید را شروع نموده و بتنهایی خود پایان دهید. اما خاطرات و لحظات با هم بودن ذهن شما را مشغول کرده و نمی توانید آنها را از یاد ببرید. در این قسمت 10 روش برای فراموش نمودن همسر یا نامزد پیشین خود را خواهید آموخت.

10- حقیقت را بپذیرید: او رفته است

بسته به اینکه رابطه گذشته شما تاچه حد جدی بوده، این مرحله ممکن است نسبت به مراحل دیگر زمان بیشتری ببرد. به طبع اگر مدتی طولانی با همسر خود زندگی کرده باشید، قبول این مسئله که دیگر با همدیگر نخواهید بود بسیار مشکل تر است از زمانی که مثلا" با نامزدتان حدود 6 ماه در ارتباط بوده باشید.

هرقدر سریعتر این واقعیت که همسر گذشته شما برای همیشه رفته است را بپذیرید، زودتر خواهید توانست رابطه جدیدی را آغاز نمایید. بنابراین به افکار خود که در شما زمزمه برگشتن و تماس گرفتن دوباره او را میکنند، التفات ننموده و دست بکار شوید.

9- افکار خود را بزدائید

باید خود را از صدمات و تنشهای رابطه پیشین رهایی دهید. در غیر اینصورت این حالات و احساسات در رابطه جدید به همراه شما بوده و باعث بروز مشکلات زیادی خواهد شد.

به عنوان مثال ممکن است رفتارهای نامزد جدیدتان را بر اساس روشهایی که در مورد همسر گذشته خود پیش گرفته بودید، به غلط تعبیر و تفسیر نمایید. و یا خشم و غضب پنهانی که نسبت بهمسر قبلی خود در سر داشته اید را به نامزد کنونی خود روا دارید. بنابراین بهتر است آن احساسات را از ذهن بیرون نموده و با فکری آزاد رابطه جدیدتان را آغاز نمایید.

8- از اشتباهات خود عبرت بگیرید

بعد از اینکه از دست احساسات منفی رها شدید، می توانید به رابطه گذشته خود به عنوان یک تجربه آموزنده بنگرید. در مورد علت جدایی و اینکه چه چیزی در نهایت باعث ناسازگاری شما شد بیندیشید.

با اجرای این مرحله مطمئن خواهید شد که دیگر اشتباهات گذشته که در انتها منجر به جدایی خواهد شد را در رابطه جدیدتان تکرار نخواهید کرد و نیز به مسائلی که در سرنوشت رابطه زناشویی شما دخیل هستند، نزدیکتر خواهید شد.

7- با او صحبت کنید

گرچه ممکن است کمی ضد احساسی بنظر برسد، اما خوب است در مورد نامزد یا همسر گذشته خود با نامزد یا همسر جدیدتان صحبت کرده و رمز و راز دل خود را بیرون بریزید. به این ترتیب او متوجه خواهد شد که از کجا آمده اید و سخن و اعمال شما را سوء تعبیر نخواد نمود.

با این وجود در این کار زیاده روی نکنید چون ممکن است باعث ترساندن نفر جدید شده و مجبور به طی مجدد این مراحل گردید!

6- با او قطع رابطه کنید

آنچه که عموم افراد با آن اتفاق نظر دارند این است که هیچگاه نمیتوان همسر یا نامزد قبلی را بعنوان "دوستان معمولی" در نظر گرفت و به همین منوال با آنها ارتباط داشت. با اینکه اشخاص خوش بین بر این باورند که می توان ارتباط دوستانه خود را با نامزد پیشین حفظ نمود،افراد واقع بین اعتقادی برچنین رابطه ای ندارند. همیشه مسائل حل نشده ای وجود دارد که باعث میشود عشاق سابق به روشهای عجیبی رفتار کنند.

5- عکس او کنار بگذارید

هر نوع خاطره بجا مانده از او نظیر عکسها، نامه ها، لباسها، جواهرات بدلی و چیزهای دیگری که شما را به یاد او میاندازد را جمع آوری نموده و دور بریزید. اگر اهل دور ریختن نیستید، آنها را در یک کارتن گذاشته و در کمد یا انباری قرار دهید.

4- مکانهای محبوب جدیدی پیدا کنید

سعی نکنید با نامزد جدید خود به همان رستوران یا پارکی که با همسر گذشته خود میرفتید، سربزنید. چون این باعث میشود بجای اینکه حواستان به نامزد جدیدتان باشد به یاد همسر قبلی خود بیفتید.

بهترین کار این است که محلهای تفریحی جدیدی انتخاب کنید که تا به حال نرفته اید. چه کسی می داند؟ شاید آن محل جدید تبدیل به پاتوق شما شود.

3- نامزد جدید خود را به دوستان و خانواده خود معرفی کنید

معرفی نامزد جدید به دوستان و خانواده باعث می شود تا بتوانید سریعتر همسر قبلی خود را فراموش کنید. هنگامیکه آنها شروع به درنظر گرفتن شما به عنوان دو یار جدید نموده و فردی که عادت به بودن با او داشتید را از یاد می برند، شما نیز همین کار را آسانتر انجام خواهید داد.

2- مقایسه نکنید

نامزد یا همسر جدید خود را از هیچ لحاظ (شکل، قیافه، وزن، استعداد،... ) با همسر یا نامزد قبلی مقایسه نکنید.

1- یگانگی او را تحسین نمایید

درعوض روی آن چیزی هایی که باعث تمایز نامزد جدیدتان میگردد، تمرکز کنید. چه چیز استثانی دارد؟ چه کاری میتواند انجام دهد که دیگران از آن عاجزند؟ با پاسخ گفتن به این سؤالات خواهید توانست خصیصه های که باعث عشق ورزیدن شما نسبت به او میشود را دریافته و آنها را همیشه مورد تحصین قرار دهید.

با دنبال نمودن این 10 مرحله نه تنها می توانید نامزد یا همسر قبلی خود را فراموش کنید، بلکه در موقیعیتی قرار خواهید گرفت که از همراهی نامزد جدیدتان نهایت لذت را ببرید. پس شروع کنید.

http://www.irandiba.com/View/1506-همسر-یا-نامزد-قبلی-خود-را-فراموش-کنید.html

Date: Saturday June 25th 2010 22:31

/ 0 نظر / 14 بازدید