ناتوانی پنگوئن‌ها در درک طعم ماهی‌ها

 

مطالعات جدید نشان می‌دهند پنگوئن‌ها قدرت چشایی خود را در تشخیص چندین طعم خاص،‌از جمله طعم ماهی از دست داده‌اند.

براساس گزارش دیسکاوری، دانشمندان دریافته‌اند پنگوئن‌ها تنها قدرت تشخیص طعم‌های شور و ترش را دارند. دانشمندان همچنین اعلام کرده‌اند اگرچه درک طعم‌ها برای نجات بسیاری از گونه‌ها حیاتی به شمار می‌رود، از آنجایی که پنگوئن‌ها غذای خود را بکیاره می‌بلعند، درک طعم نقش چندانی در بقای آنها ندارد.

این نکته شگفت‌انگیز طی تدوین نقشه‌ای از ژنوم پنگوئن‌ها کشف شده‌است. محققان به این نتیجه رسیدند که بدن پنگوئن‌ها از گیرنده‌های طعم شیرین و تلخ برخوردار نیست.

به گفته دانشمندان دانشگاه میشیگان، براساس داده‌های ژنتیکی تنها طعم ترش و شور را تشخیص می‌دهند، اما توانایی تشخیص طعم شیرین و تلخ را از دست داده‌اند. پنگوئن‌ها غذای خود را می‌بلعند و ساختار و عملکرد زبان آنها به‌گونه‌ای است که که نیازی به گیرنده چشایی ندارند.

دانشمندان محیط زندگی یخبندان و منجمد قطبی را عامل اصلی این فقدان چشایی می‌دانند. مغز در تحلیل و ترجمه سیگنال‌های طعم شیرین و تلخ در درجه حرارت بسیار پایین، مشابه حرارت زیستگاه پنگوئن‌ها دچار اختلال می‌شود. متخصصان بر این گمانند پنگوئن‌ها طی نسل‌های متوالی توانایی خود را در درک طعم ماهی‌ها از دست داده‌اند.

http://www.hamshahrionline.ir/details/287552/Environment/birds

/ 0 نظر / 68 بازدید