گواهینامه بین المللی استاندارد صادرات اتحادیه اروپا CE

 گواهینامه بین المللی استاندارد صادرات اتحادیه اروپا CE

علامت CE انطباق محصول با قوانین و مشخصات تعریف شده در اروپای متحد را نشان می دهد. محصولی که موفق به اخذ این آرم می شود، می تواند در تمامی کشورهای اروپای متحد و اتحادیه تجارت آزاد اروپا (بجز کشورهای سوئیس و لیختن اشتاین) بدون محدودیت برای فروش، به بازار عرضه شود و با داشتن آرم CE مجوز ورود به بازارهای اروپایی را پیدا می نماید. CE بر گرفته از دو کلمه ‹‹Community European › به مفهوم ‹‹اروپای متحد›› و Conformity European  به مفهوم ‹‹تطابق اروپایی›› هم اشاره شده می باشد.

علامت CE، آرم محصول در اروپای متحد است و تطابق محصول با الگوها و قواعد (Directive) تعریف شده در این اتحادیه را نشان می دهد. بعبارت دیگر، داشتن این علامت بیانگر رعایت حداقل الزامات اساسی تعریف شده در زمینه محصولات صنعتی برای حفاظت از سلامتی و ایمنی مصرف کننده و نیز محیط زیست می باشد .

علامت CE نه تنها بیانگر تطابق محصول با استانداردها و قواعد تعریف شده اروپای متحد، بلکه تطابق تولید با الزامات قانونی تعیین شده را هم نشان می دهد .

هدف:

هدف اصلی نشان CE مطابقت محصول با الزامات اساسی مقررات جامعه اروپا است و اجازه می دهد که محصولات بطور آزادانه در بازار اتحادیه اروپا (EU) و منطقه آزاد تجاری (EFTA) به طور قانونی به فروش برسد.

مزایای این استاندارد:

1 - امکان صادرات به کشورهای اروپایی و سایر کشورهای مشمول این استاندارد (شامل کشورهای حوزه خلیج فارس/کشورهای تازه استقلال یافته اتحاد جماهیر شوروی/عراق/ترکیه و....)

2 - سهولت در واردات به کشور عزیزمان ایران

3 - ایجاد اطمینان در مصرف کننده و بازار خرده فروشی

4 - رعایت حقوق مصرف کننده

5 - مزیت رقابتی و تبلیغاتی

6 - جلب نظر مثبت نهادهای قانونی

7 - امکان شرکت در مناقصات بزرگ دولتی

https://www.ak-sugarcane.ir/index.php/research/ce-certificate

/ 0 نظر / 48 بازدید