هند خواهان همه چای های سنواتی ایران است

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه آمار چای های سنواتی که از حدود 18 سال قبل تاکنون در انبارها جمع شده است به کمتر از 200 هزار تومان می رسد، گفت: هند خواهان همه چای های سنواتی ایران است. قاسمعلی حسنی که در رادیو اقتصاد گفت و گو می کرد، افزود: هندی ها از این انبارها بازدید کرده اند و خواهان خرید آن هستند تا پس از فرآوری و ارتقای کیفی در بازارهای منطقه و جهانی عرضه کنند.

وی گفت: چای های سنواتی را یا باید صادر کنیم یا اینکه برای تبدیل به کاربری های دیگر از انبارها خارج شود و ما راهکارهای خود را به مسئولان ارائه کرده ایم.

حسنی افزود: چای های سریلانکایی که در بازار داخلی کشورمان دیده می شود بیشتر از چای های هندی است و وفور چای های خارجی نشان می دهد ذائقه مصرف کنندگان ایرانی هم به نفع آنها تغییر کرده است.

وی افزود: برای بهبود صنعت چای کشور باید حمایت تولید داخل، حمایت از مصرف کنندگان و کاهش هزینه تمام شده تولید با ارتقای فناوری ها مورد توجه قرار گیرد. حسنی گفت: باید تلاش کنیم با فرآوری بهینه و شناخت نیاز بازار محصول چای داخلی را متناسب با ذائقه ها و سلایق مصرف کنندگان ایرانی عرضه کنیم.

وی افزود: قیمت چای خارجی درجه یک در کشور حدود 10 هزار تومان در هر کیلوگرم است اما قیمت چای داخلی به کمتر از این میزان می رسد.

حسنی گفت: اتحادیه بنکداران مواد غذایی با شبکه گسترده خود در سراسر کشور چای های کیفی را عرضه می کنند و از هموطنان می خواهیم از واحدهای صنفی که پروانه کسب دارند این محصول را خریداری کنند.

/ 0 نظر / 8 بازدید