بندرشیوء پارسیان به پایانه صادراتی تبدیل می شود

بندرشیوء پارسیان به پایانه صادراتی تبدیل می شود

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه گفت: با توجه به نزدیکی بندر شیوء به کشورهای حاشیه ‌نشین خلیج‌ فارس از جمله قطر این بندر می ‌تواند به کانون فعال صادراتی و پایانه‌ های مواد معدنی در غرب استان هرمزگان تبدیل شود.

قاسم عسکری نسب در جمع خبرنگاران افزود: درحال حاضر بندر شیوء در استان هرمزگان با هدف ارتقای سطح خدمات رسانی به فعالان اقتصادی و استقرار دولت الکترونیک به شبکه یکپارچه اتوماسیون اداری بنادر کشور متصل شده است.

وی اطلاع رسانی سریع، برچیدن تشریفات وقت گیر و سرعت بخشی در انجام فرآیند مکاتبه های اداری، بهینه شدن زمان و هزینه های مشتریان شده و افزایش بهره وری، ارتقای سطح خدمات رسانی به فعالان اقتصادی از جمله نتیجه اتصال بندر شیوء به شبکه یکپارچه اداری بنادر کشور برشمرد.

توسعه زیرساخت‌ های بندری و حمل و نقل دریایی علاوه بر اشتغال‌زایی و توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه، تاثیر قابل توجهی در بهبود معیشت و زندگی مرزنشینان خواهد داشت.

بندر شیوء از توابع شهرستان پارسیان در گلوگاه اقتصادی 3 استان مرزی هرمزگان، بوشهر و فارس و در فاصله 210 کیلومتری بندرلنگه واقع شده که با فاصله 110مایل دریایی (176 کیلومتر) نزدیک ترین مرز خشکی ایران با بندر الرویس قطر محسوب می شود.

http://www.irna.ir/fa/News/83032053

/ 0 نظر / 31 بازدید